March 24 2017 14:00:32
Me Ju 24 OnAir
Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion
Ilahi Per Ndegjusit
Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion
Kliko Mbi Foto

Kliko Mbi Foto Telefoni Fales Ne RadioRainca


Navigation
Users Online
· Guests Online: 2

· Members Online: 0

· Total Members: 7
· Newest Member: albertsmajli082
Forum Threads
Newest Threads
· Rainca-Top.Com
· Presheva-Top.Tk Pres...
· Kush troket sonte n...
· Mesazhe Dashurie
· Poezi Shqip
Hottest Threads
· Rainca-Top.Com [0]
· Presheva-Top.Tk P... [0]
· Kush troket sonte... [0]
· Mesazhe Dashurie [0]
· Poezi Shqip [0]
Shoqerohu Ne Chat
Latest Articles
· Vrejtje . Idea . rre...
· Qka Deshironi Të Ju...
Gazeta Shqipe

Smail Puraj Me Bukuria Tende
Random Media
GOTA
A nuk e dini Se me një gotë Mund të pijë ujë Krejt kjo botë? Të gjithë e duan, Nënat e fëmijët, E puthin gotën Shumë herë në ditë. Të gjitha gotat Kanë - bukuri, Por nuk i dua Kur kanë raki...
Ora Si Pas Vendit
Duaja E Nënes
Links
Armanipr.Tk
www.albanianmusic.ch
Rainca-Top
RadioRainca.tk
Presheva-Top.Tk
presheva-top.de
Presheva-Top.Com
All Web Links...
RSS Feed
There is no source file set.
Na Kontaktoni
Mir Se Erdhe Ne RadioRainca

Studio Qëndrore Dietikon (Zvicer)
Telefoni Fix : +33 970 460 040
Dhe mundeni të dërgoni SmS Viber Whatsapp : +41 76 282 9008
Përshendetje : Ç'do të Marte Deri Shtune : 20:30 - 22:30 : Visar
Emisioni Kontaktues Në Verzionin Skype : RadioRainca
Emisioni Ësht i drejtpërsedrejti dhe Kontaktues.

Një lëng që mund ta përgatisin vetë duhanpirësit
Një lëng që mund ta përgatisin vetë duhanpirësitQep�, hudh�r, kurkuma, ginger, lini, jan� ushqime q� parandalojn� s�mundjet malinje.
Kurkuma �sht� e pasur me anti oksidant�, lini �sht� i pasur me omega-3 dhe parandalon kancerin, gingeri �sht� antibakterial, po ashtu edhe hudhra e qep�t. (Kurkuma �sht� nj� bim� q� i p�rket familjes s� xhenxhefilit dhe rritet n� Azin� Jugore. Kurkuma, apo shafrani i Indis� ka mbi 2500 vjet q� p�rdoret n� Indi si ila�, por edhe p�r gatim dhe p�r ngjyrosje). (Ginger ose xhenxhefili �sht� bim� tropikale.
Rr�nja e tij ka nj� er� t� k�ndshme, kurse shija �sht� e �mb�l pikante dhe shum� e fresk�t. Mund t� p�rdoret si �aj, si vaj eterik, si m�lmes�, apo t� hahet i fresk�t. Dhe ajo qe �sht� me e r�nd�sishmja xhenxhefili nuk ka asnj� efekt an�sor). Receta e k�tij l�ngu: 1 kg qep� 1 lit�r uj� 400 gram� sheqer ngjyr� kafeje 2 lug� �aji me kurkuma 1 rr�nj� e vog�l gingeri e q�ruar 50 ml vaj lini
Si fillim hidhni sheqerin n� uj� dhe vendoseni n� zjarr. Shtoni qep�t t� cilat duhet t� jen� t� q�ruara dhe t� ndara n� kat�r pjes�, m� pas shtoni gingerin dhe kurkum�n.
Kur t� filloj� t� ziej�, ulni shpejt�sin� e zjarrit. Ziejeni ngadal� derisa e gjith� masa t� p�rgjysmohet duke e p�rzier her� pas here. Hiqeni nga zjarri dhe l�reni t� ftohet plot�sisht.
Pasi t� jet� ftohur shtoni sasin� e sip�rshkruar t� vajit t� linit dhe p�rziejeni mir�. Ruajeni n� nj� kavanoz qelqi t� mbyllur mir�, n� frigorifer.
Konsumoni 2 lug� gjelle nga kjo recet� �do m�ngjes es�ll sapo zgjoheni, po ashtu edhe 2 lug� gjelle n� mbr�mje para se t� flini. Kjo do t� ndihmoj� n� pastrimin e mushk�rive dhe parandalimin e s�mundjeve q� shkakton duhanpirja.
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Radio Rainca Me Ju 24 OnAir
Rainca Chat
Ndegjo Me Iphon
RadioRainca Në Facebook
Telefoni Fales
Per Ju Dhe Me Ju Se Bashku
Tel : +33 970 460 040
Mobil : 00 41 76 282 90 08

Ndegjo Radio Rainca Ne


Kliko Dhe Ndegjo Me Google Ose Mozilla
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Member Poll
Qka Ju Pelqen Në RadioRainca

Muzik Mp3
Muzik Mp3
0% [0 Votes]

Video Clipe
Video Clipe
0% [0 Votes]

Lajmet
Lajmet
0% [0 Votes]

RadioRainca
RadioRainca
100% [3 Votes]

RadioFoleja
RadioFoleja
0% [0 Votes]

Forumi
Forumi
0% [0 Votes]

Skam Ide
Skam Ide
0% [0 Votes]

Votes: 3
You must login to vote.
Started: 08.03.14
Emisione Vendor
LAJMET E MNGJESIT 9:30

LAJMET INFO 17:00

LAJMET QENDRORE 19:30

FAMILJA MODERNE 20:10

KAFENEJA JON 20:10

OXYGEN SHOW 21:00

PARROTLLA 21:00

JETA N KOSOV 20:30

SUBVENCION 21:30

Online Stats
Guests online: 2
Members online:
no members online


registered members: 7
unaktivated members: 1953
newest member: albertsmajli082

user today: 1717
user online: 2
Max. onlinerecord: 78
Max. per day: 36895
user yesterday: 2858
user month: 65663
Entire users: 5021588

last 24h:
Myfacebook
Fjalor i Komentimit
Fjalor i Komentimit T Endrrave
The newst Photo
RadioFoleja
RadioFoleja
Dj-Visari
Dj-Visari
Une Me Nipin
Une Me Nipin
Falja E Namazit
RSS-Feeds
RSS-Feeds News as RSS-Feed
Votoni Për Web Faqen

http://presheva-top.de//

http://presheva-top.de//

Shoutbox
You must login to post a message.

No messages have been posted.
Rainca-Top by RadioRainca.Ch6,300,264 unique visits