Www.Radiorainca.com Me Ne Gjithmon Afer Vendlindjes Tuaj

Me Ju 24 OnAir

Kliko Mbi Foto Telefoni Fales Ne RadioRainca


Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion

Ilahi Per Ndegjusit

Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion

Navigation

Users Online

-> Guests Online: 1

-> Members Online: 0

-> Total Members: 6
-> Newest Member: afrim

Forum Threads

Shoqerohu Ne Chat

Latest Articles

Gazeta Shqipe

Smail Puraj Me Bukuria Tende

Random Media

GOTA

A nuk e dini Se me një gotë Mund të pijë ujë Krejt kjo botë? Të gjithë e duan, Nënat e fëmijët, E puthin gotën Shumë herë në ditë. Të gjitha gotat Kanë - bukuri, Por nuk i dua Kur kanë raki...

Ora Si Pas Vendit

Duaja E Nënes

Links

RSS Feed

There is no source file set.

Na Kontaktoni

Radio Rainca OnAir

Rainca Chat

Ndegjo Me Iphon

RadioRainca Në Facebook

Telefoni Fales

Per Ju Dhe Me Ju Se Bashku
Tel : +33 970 460 040
Mobil : 00 41 76 282 90 08

Ndegjo Radio Rainca Ne


Kliko Dhe Ndegjo Me Google Ose Mozilla

Login

Username

PasswordForgotten your password?
Request a new one here.

Member Poll

Qka Ju Pelqen Në RadioRainca

Muzik Mp3
Muzik Mp3
0% [0 Votes]

Video Clipe
Video Clipe
0% [0 Votes]

Lajmet
Lajmet
0% [0 Votes]

RadioRainca
RadioRainca
100% [3 Votes]

RadioFoleja
RadioFoleja
0% [0 Votes]

Forumi
Forumi
0% [0 Votes]

Skam Ide
Skam Ide
0% [0 Votes]

Votes: 3
You must login to vote.
Started: 08.03.14

Emisione Vendor

LAJMET E MNGJESIT 9:30

LAJMET INFO 17:00

LAJMET QENDRORE 19:30

FAMILJA MODERNE 20:10

KAFENEJA JON 20:10

OXYGEN SHOW 21:00

PARROTLLA 21:00

JETA N KOSOV 20:30

SUBVENCION 21:30

Online Stats

Guests online: 1
Members online:
no members online


registered members: 6
unaktivated members: 0
newest member: afrim

user today: 475
user online: 1
Max. onlinerecord: 78
Max. per day: 36895
user yesterday: 4323
user month: 44476
Entire users: 5508721

last 24h:
Myfacebook

Fjalor i Komentimit

Fjalor i Komentimit T Endrrave

The newst Photo

Falja E Namazit

RSS-Feeds

Votoni Për Web Faqen

Shoutbox

You must login to post a message.

No messages have been posted.

Mir Se Erdhe Ne RadioRainca

Studio Qëndrore Dietikon (Zvicer)
Telefoni Fix : +33 970 460 040
Dhe mundeni të dërgoni SmS Viber Whatsapp : +41 76 282 9008
Përshendetje : Ç'do të Marte Deri Shtune : 20:30 - 22:30 : Visar
Emisioni Kontaktues Në Verzionin Skype : RadioRainca
Emisioni Ësht i drejtpërsedrejti dhe Kontaktues.

Një lëng që mund ta përgatisin vetë duhanpirësit

Një lëng që mund ta përgatisin vetë duhanpirësitQep�, hudh�r, kurkuma, ginger, lini, jan� ushqime q� parandalojn� s�mundjet malinje.
Kurkuma �sht� e pasur me anti oksidant�, lini �sht� i pasur me omega-3 dhe parandalon kancerin, gingeri �sht� antibakterial, po ashtu edhe hudhra e qep�t. (Kurkuma �sht� nj� bim� q� i p�rket familjes s� xhenxhefilit dhe rritet n� Azin� Jugore. Kurkuma, apo shafrani i Indis� ka mbi 2500 vjet q� p�rdoret n� Indi si ila�, por edhe p�r gatim dhe p�r ngjyrosje). (Ginger ose xhenxhefili �sht� bim� tropikale.
Rr�nja e tij ka nj� er� t� k�ndshme, kurse shija �sht� e �mb�l pikante dhe shum� e fresk�t. Mund t� p�rdoret si �aj, si vaj eterik, si m�lmes�, apo t� hahet i fresk�t. Dhe ajo qe �sht� me e r�nd�sishmja xhenxhefili nuk ka asnj� efekt an�sor). Receta e k�tij l�ngu: 1 kg qep� 1 lit�r uj� 400 gram� sheqer ngjyr� kafeje 2 lug� �aji me kurkuma 1 rr�nj� e vog�l gingeri e q�ruar 50 ml vaj lini
Si fillim hidhni sheqerin n� uj� dhe vendoseni n� zjarr. Shtoni qep�t t� cilat duhet t� jen� t� q�ruara dhe t� ndara n� kat�r pjes�, m� pas shtoni gingerin dhe kurkum�n.
Kur t� filloj� t� ziej�, ulni shpejt�sin� e zjarrit. Ziejeni ngadal� derisa e gjith� masa t� p�rgjysmohet duke e p�rzier her� pas here. Hiqeni nga zjarri dhe l�reni t� ftohet plot�sisht.
Pasi t� jet� ftohur shtoni sasin� e sip�rshkruar t� vajit t� linit dhe p�rziejeni mir�. Ruajeni n� nj� kavanoz qelqi t� mbyllur mir�, n� frigorifer.
Konsumoni 2 lug� gjelle nga kjo recet� �do m�ngjes es�ll sapo zgjoheni, po ashtu edhe 2 lug� gjelle n� mbr�mje para se t� flini. Kjo do t� ndihmoj� n� pastrimin e mushk�rive dhe parandalimin e s�mundjeve q� shkakton duhanpirja.

Comments

No Comments have been Posted.

Post Comment

Please Login to Post a Comment.

Ratings

Rating is available to Members only.

Please login to vote.

No Ratings have been Posted.
Render time: 0.09 seconds
6,731,534 unique visits